20 تیر 98 ، 20:41
شکایت دروازه‌بان فرانسوی ارتباطی به باشگاه ماشین‌سازی ندارد

شکایت دروازه‌بان فرانسوی ارتباطی به باشگاه ماشین‌سازی ندارد

باشگاه فرهنگی ورزشی ماشین سازی تبریز روز پنجشنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که شکایت مطرح شده از سوی دروازه‌بان چهار سال قبل تیم ماشین‌ سازی ارتباطی به این باشگاه ندارد.

به گزارش ۱۴بازیکن و به نقل از خبرگزاری ایرنا، در اطلاعیه باشگاه ماشین سازی که نسخه ای از آن به خبرگزاری ایرنا نمابر شد، آمده است: در پی اظهارات رئیس هیأت فوتبال آذربایجان شرقی مبنی بر شکایت دروازه‌بان پیشین فرانسوی چهار سال قبل تیم فوتبال ماشین‌سازی شهرداری تبریز و تهدید مطرح شده علیه این باشگاه، به اطلاع می‌رساند که براساس مکاتبات انجام یافته با فیفا و فدراسیون فوتبال، این شکایت ارتباطی به باشگاه ماشین‌سازی‌تبریز ندارد و اظهارات رئیس هیأت فوتبال آذربایجان‌شرقی براساس اطلاعات ناقص ایشان از موضوع بوده است.

اطلاعیه حاکی است: جهت تنویر افکار عمومی، به اطلاع می‌رساند بر اساس روند قانونی طی شده در مورخه ۰۲/‏۰۵/‏۹۷‬ آگهی تغییر نام شرکت مجتمع خدماتی فرهنگی ورزشی گسترش فولاد تبریز به شرکت فرهنگی ورزشی ماشین سازی تبریز در اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیر تجاری تبریز به ثبت رسیده است؛ به بیانی دیگر، نام باشگاه "گسترش‌فولاد" به "ماشین سازی" تغییر یافته و موضوع مطرح شده مربوط به شکایت دروازه بان، هیچ ارتباطی به باشگاه ماشین‌سازی ندارد.

در اطلاعیه باشگاه فرهنگی ورزشی ماشین سازی یادآوری شده است: امتیاز باشگاه ماشین سازی شهرداری تبریز نیز طی روندی جداگانه به تیم ۹۰ ارومیه انتقال یافته و موضوعات و شکایات مطرح شده علیه آن باشگاه، دیگر ارتباطی به باشگاه «ماشین‌سازی‌تبریز» ندارد؛ شایان ذکر است که حتی در نامه استعلامی فیفا در تاریخ ۴ جولای ۲۰۱۹ به فدراسیون فوتبال، از عنوان "وضعیت باشگاه ماشین سازی شهرداری تبریز (۹۰ ارومیه) " استفاده شده و همین امر اثبات‌گر عدم ارتباط شکایت ذکر شده به "باشگاه ماشین سازی تبریز" است.

در همین حال روابط عمومی هیأت فوتبال آذربایجان شرقی نیز امروز در نامه‌ای که نسخه‌ای از آن به خبرگزاری  ایرنا نمابر شد، اعلام کرد که با توجه به تغییرات مربوط به واگذاری امتیاز باشگاه ماشین سازی به تیم ۹۰ ارومیه، اظهارات جواد ششگلانی، رییس این هیات، متوجه تیم ماشین سازی تبریز نبوده و وی بیشتر فرصت پاسخ به نامه فیفا را مدنظر داشته است.

تیم ماشین سازی تبریز با حدود ۵۰ سال قدمت از تیم های پرطرفدار تبریز است که فصل گذشته لیگ برتر را با رده سیزدهمی به پایان رساند.

ماشین سازان تبریز که در بین طرفداران فوتبال به «سبزقباها» شهرت دارند، در فصل آتی با سرمربیگری رسول خطیبی، از بازیکنان شناخته شده و خوش تکنیک فوتبال کشورمان در سال های نه چندان دور، به میدان می روند.

 

 

نویسنده:سپهر ملک زاده