23 خرداد 98 ، 15:21
از ایتالیا به ایران

از ایتالیا به ایران

استراماچونی برای دوباره ایستادن، خواهد آمد

 

 

به گزارش 14بازیکن، بعد از پایان بازی با پدیده و شکست استقلال در مشهد،  وینفرد شفر از سمت خود تعلیق شد! فرهاد آمد‌‌؛ ابتدا موقت اما بعد از آن جاه طلبی های او آغاز شد و خواهان دائمی شدن پستش بود. وعده وعید های زیادی داد اما کسی زیر باز نرفت. ابتدا میگفتند دستیار سرمربی فصل بعد خواهد بود اما این اتفاق هم نیفتاد و قصه ی فرهاد روی نیمکت استقلال تنها نیم فصل تداوم داشت!

مجیدی به تیم ملی امید رفت تا جدایی فرهاد از استقلال بی دردسر انجام شود.

 

مذاکرات با مربی ایتالیایی آغاز شده بود؛ مربیِ جوان و سرشناس اما بنظر زمین خورده! چهار سال مربیگری و چهار اخراج در پایان هر سال! استقلال می‌توانست برای او سکوی پرتابی باشد برای بازگشت به روزهای خوب!

 

مذاکرات طولانی شد؛ مربی ایتالیایی در وهله هایی دو دل شد اما در نهایت دستیارانش را به ایران فرستاد. دستیاران امکانات باشگاه و زمین ها را بررسی کردند. بنظر میرسید همه چیز تمام شده اما به یکبار شوکی به هواداران استقلال وارد شد : آندره آ پشمیان شده! جمله ای که به نقل از یکی از مدیران استقلال دهان به دهان چرخید اما کامران منزوی با مصاحبه ای آرامش را به هوادران کلافه ی استقلال هدیه داد و گفت : این خبر کذب است؛ استراماچونی هیچ صحبتی از انصراف و پشیمانی نزده.

 

یک روز گذشت و در نهایت با اعلام رسمی باشگاه استقلال، آبی پوشان سرمربی جدید خود را شناختند :

آندره آ استراماچونی 43 ساله و متولد رم ایتالیا!

 

در تیم های پایه ی رم استارت زد. او در کنار یکی از اسطوره‌های آاس رم یعنی برونو کونتی، کارش را شروع کرد.  برونو کونتی در امر استعدادیابی مهارت ویژه ای داشت.

آندره آ در کنار کونتی خودش را ثابت کرد تا هدایت زیر 15 ساله های رم را به او بسپارند. او با این تیم موفق به قهرمانی شد.آندره آ با تیم های پایه ی رم به نتایج درخشانی رسید اما با روی کار آمدن مدیران جدید، او از باشگاه کنار رفت! 

 

به اینتر رفت و حالا اینتری ها که مدت ها در کمینش بودند توانسته بودند یکی از بهترین مربیان آکادمیک وقت ایتالیا را جذب کنند. ابتدا تیم جوانان اینتر را بدست گرفت. قهرمانی ها و موفقیتهای گوناگونی را با جوانان کسب کرد. زمان اوج گرفتن فرا رسیده بود. سرمربی بزرگسالان اینتر شد و حالا مزد سال ها تلاشش در تیم های پایه را گرفته بود...دراینتر ابتدا همه چیز خوب پیش میرفت اما به یکباره اوضاع عوض شد! دوران افول آغاز شد! استراماچونی حضورش در تیم بزرگسالان اینتر دوام چندانی نداشت! تنها بعد از یکسال از سمت خود برکنار شد. از درخشان ترین نتایج حضور او در اینتر میتوان به پیروزی مقابل یوونتوس و آث میلان اشاره کرد. بهرحال اینتر با او در رده ی نهم جدول قرار گرفت و باعث شد درهای خروجی باشگاه به او نشان داده شود.

 

 

سپس به اودینزه، پاناتیاییکوس و اسپارتاپراگ رفت اما در همه ی این تیم ها در پایان فصل به دلیل نگرفتن نتایج لازم برکنار شد!

او حالا به استقلال آمده تا دوباره به روزهای خوبش برگردد و ثابت کند آندره آ فقط مختص تیم های پایه نیست!

نویسنده : آرش مسعودی