23 مرداد 98 ، 02:18
صعود آژاکس با طعم حذفِ سلتیک و پورتو

آژاکس به UCL صعود کرد

صعود آژاکس با طعم حذفِ سلتیک و پورتو

آژاکس در پلی آف لیگ قهرمان اروپا با شکست پائوک توانست جواز صعود به چمپیونز لیگ را به دست آورد.

به گزارش 14بازیکن، تیم فوتبال آژاکس که با درخشش بازیکنان جوانش در فصل گذشته چمپیونز لیگ به نیمه نهایی راه پیدا کرده بودند، امشب توانستند با برد 3-2 در مقال پائوک، باری دیگر به این مسابقات راه پیدا کنند.

بازی رفت این بازی 2-2 به پایان رسید اما در بازی برگشت که در ورزشگاه اختصاصی آژاکسی ها در آمستردام برگزار شد، آنها پس از دریافت گل اول، توانستند بازی را در نهایت با نتیجه 3-2 ببرند تا با خیالی آسوده راهی مسابقات چمپیونز لیگ شوند.

 

 

از آن سو تیم های سلتیک و پورتو در شبی که نمایش ضعیفی داشتند، به ترتیب پس از تساوی و بردی که در بازی های رفتشان داشتند، در بازی برگشت تن به شکست دادند تا فصل بعد آنها را در مسابقات چمپیونز لیگ نبینیم.

سلتیک در شبی که تن به شکست 4-3 در برابر کلوژ داد، در بازی رفت 1-1 متوقف شده بود و از این رو آنها از صعود به چمپیونز لیگ باز ماندند.

 

 

همچنین تیم پر طرفدار پرتغالی یعنی پورتو که در بازی رفت توانسته بود با نتیجه 1-0 کراسنودار را از پیش روی بردارد، در بازی امشب پس از دریافت 3 گل در نیمه ی اول، نتوانستد به بازی برگردندو پس از زدن 2 گل در نیمه ی دوم، آنها نیز از صعود به چمپیونز لیگ عاجز ماندند.

 

 

نویسنده: فرزاد داودی