16 تیر 98 ، 12:22
پیش بازی برزیل و پرو در فینال کوپا آمریکا

پیش بازی برزیل و پرو در فینال کوپا آمریکا

تیم فوتبال برزیل و پرو، امشب در فینال تورنمنت کوپا آمریکا به مصاف هم خواهند رفت.

به گزارش 14بازیکن، حدود 12 ساعت دیگر در ساعت 00:30 نیمه شب در ورزشگاه ماراکانا دو تیم برزیل و پرو به مصاف هم خواهند رفت تا مشخص کنند چه تیمی قهرمان تورنمنت کوپاآمریکا 2019 خواهد شد.
 


برزیل میزبان این دوره کوپاآمریکا، تاکنون 8 بار توانسته قهرمان این تورنمنت شود. اخرین قهرمانی‌ برزیل در این تورنمنت به سال 2007 یعنی 12 سال پیش برمیگردد. از 12 سال پیش تا امسال زردپوشان نتوانسته بودند به فینال کوپاآمریکا برسند.
در مقابل برزیل پرو میباشد که فقط دوبار توانسته قهرمان آمریکای جنوبی شود. آخرین قهرمانی پرو در کوپاآمریکا به سال 1975 برمیکردد، پرو از آن سال تا کنون نتوانسته بود به فینال این رقابت برسد و  پس از 44 سال جواز حضور در فینال را کسب کرده است.در 5 بازی اخیر این دو تیم چهار برد سهم برزیلی ها بود و پرو فقط یک بار توانسته برزیل را شکست دهد.
هر دو تیم برزیل و پرو در مرحله گروهی کوپا آمریکا امسال در گروه A حضور داشتند. آخرین بازی این گروه، دو هفته قبل بین دو تیم برزیل و پرو برگذار شد و برزیل توانست 5-0 پرو را شکست دهد.
 


برزیل
برزیل به عنوان تیم اول گروه A با کسب 7 امتیاز به مراحل حذفی صعود کرد. در اولین بازی از مرحله حذفی به مصاف پاراگوئه رفت و با مساوی 0-0 بازی به ضربات پنالتی کشیده شد و برزیل در ضربات پنالتی 4-3 پاراگوئه را شکست داد.
در مرحله نیمه نهایی برزیل به مصاف آرژانتین رفت و با پیروزی قاطعانه 2-0 به فینال رسید.

 


پرو
پرو نیز در گروه A حضور داشت و به 4 امتیاز و کسب مقام سوم این گروه به مرحله حذفی صعود کرد. پرو در مرحله حذفی به مصاف اروگوئه رفت. این مسابقه با نتیجه 0-0 به ضربات پنالتی کشیده. پرو توانست اروگوئه را در ضربات پنالتی 5-4 شکست دهد و به نیمه نهایی صعود کند.
در مرحله نیمه نهایی پرو توانست شیلی مدافع کسب عنوان قهرمانی و قهرمان کوپاآمریکا قبل را 3-0 شکیت دهد و به فینال صعود کند.


امشب پرونده کوپا آمریکا 2019 بسته میشود و قهرمان این تورنمنت مشخص میشود. نویسنده : امیرحسین غدیری