5 مرداد 98 ، 19:00
بررسی ترکیب احتمالی استقلال برای لیگ نوزدهم

بررسی ترکیب استقلال

بررسی ترکیب احتمالی استقلال برای لیگ نوزدهم

تیم فوتبال استقلال در چندفصل گذشته با تغییرات زیادی در ترکیب و کادرفنی مواجه شده بود این فصل نیز با روی کار آمدن استراماچونی حدس زدن ترکیب اصلی استقلال بسیار سخت است.

به گزارش۱۴بازیکن، استقلال تهران در بازار نقل و انتقالات، مانند چندسال گذشته ورودی‌ها و خروجی‌های زیادی داشته است.

ورودی‌ها: آرش رضاوند،محمدبلبلی،شیخ دیاباته،مسعود ریگی،سیاوش یزدانی،میلاد باقری،عارف غلامی،علی دشتی

خروجی‌ها: پژمان منتظری،خسرو حیدری، طارق همام،گادوین منشا،محسن کریمی، آیاندا پاتوسی،اسماعیل گونسالوس،میثم تیموری،آرمین سهرابیان،سیدمهدی رحمتی،فرشاد محمدی‌مهر، روح‌الله باقری، امیرحسین اسماعیل‌زاده، امیدنورافکن،اللهیار صیادمنش

یکی از مشکلات استقلال و عدم نتیجه‌گیری این تیم در چند فصل گذشته،نداشتن ثبات و تغییرات زیاد در فصل نقل و انتقالات بوده است.
بنظر می‌رسد در اوایل لیگ نوزدهم نیز شاهد عدم هماهنگی بین بازیکنان خواهیم بود،آمدن سرمربی جدید هم احتمالاً روی این موضوع تاثیر بیشتری خواهد گذاشت،مربی که از اروپا آمده و هیچ شناختی از فوتبال ایران ندارد و این درحالی است ک هواداران فقط از استقلال انتظار قهرمانی دارند و باتوجه به نتایج خیره کننده رقیب سنتی در چندفصل گذشته به کمتر از قهرمانی رضایت نخواهند داد.

بنظر می‌رسد از الان بازیکنان خط دفاع و دروازه استقلال برای لیگ جدید مشخص است.
در درون دروازه استقلال جانشین قابل اعتمادی برای حسینی وجود ندارد و بنظر می‌رسد فروش رحمتی بدون خرید جایگزین ریسک بزرگی برای آبی‌پوشان باشد. 
در قلب دفاع استقلال یکی از جنجالی ترین بازیکنان فصل قبل لیگ‌برتر قرار می‌گیرد،سیاوش یزدانی بازیکن فصل گذشته سپاهان که اسمش بارها با جنجال در بازی با پرسپولیس بر سر زبان‌ها افتاد امسال به استقلال آمده است و باید دید کیفیت خوب خودش را در استقلال ادامه می‌دهد یا خیر؟

در خط هافبک،مسعود ریگی هافبک دفاعی باهوش شهرخودرو در فصل گذشته، که باتوجه به پست خود کمترین محرومیت را داشته است و اکنون باید دید با حضور کریمی و باقری که مهره ثابت استقلال در فصل گذشته بودند، ایا ریگی میتواند خودش را به ترکیب اصلی آبی‌ها تحمیل کند؟

آرش رضاوند بازیکن کلیدی سایپا که می تواند در لیگ نوزدهم به کمک استقلال بیاید بنظر او را باید یکی بازیکنان فیکس استقلال در فصل جدید بدانیم.

علی دشتی بازیکن تکنیکی و ریزنقش فصل گذشته سایپا که توانایی بازی در پست دفاع راست،وینگر راست،مهاجم سایه و مهاجم نوک را دارد و باید دید میتواند کیفیت خودش را در استقلال نشون بدهد یا راهی را خواهد رفت که بیت سعید طی نمود.

شیخ دیاباته بازیکن اهل کشورمالی که با 1متر 94سانتی متر دومین‌ بازیکن قد بلند لیگ نوزدهم خواهد بود.
دیاباته را باید مهاجم اصلی استقلال در فصل پیشه‌رو دانست و اگر دیاباته از نظر بدنی آماده باشد،می‌تواند نقطه قوت آبی‌های پایتخت و او را یکی از شانس‌های اصلی آقای گلی لیگ برتر دانست.


در این گزارش ترکیب احتمالی استقلال در لیگ نوزدهم را بررسی خواهیم کرد؛

 

 

ترکیب اول: 2-4-4
اگر استراماچونی بخواهد با دو مهاجم بازی کند. به احتمال فراوان مرتضی تبریزی در کنار شیخ دیاباته قرار خواهد گرفت.

 

 

ترکیب دوم: 2-3-1-4 
ترکیب کاملا هجومی که به نظر می رسد یکی از برنامه‌های استراماچونی استفاده از این ترکیب در مواقع جبران گل خورده یا زمانی ک استقلال نیاز مبرم به گل دارد خواهد بود.

 

 

ترکیب سوم: 1-4-1-4
محتمل‌ترین گزینه ترکیب آبی های پایتخت برای لیگ نوزدهم،
ترکیبی ک استراماچونی برای بازی دوستانه با بادران روانه میدان کرد و نتیجه خوبی هم عائد استقلال شد.
قطعا در لیگ نوزدهم شاهد این ترکیب استقلال هستیم 

 

 

ترکیب چهارم: 1-3-2-4
اگر کمی احتیاط در دستور کار استراماچونی باشد،به احتمال فراوان باقری و ریگی درکنار هم قرار خواهند گرفت.

 

نویسنده:یاسرکهن روز