19 شهریور 98 ، 18:26
هنگ کنگ ۰ - ۲ ایران؛ استارت یوزها با چپ کردن اتوبوس هنگ کنگی

پیروزی یوزهای ایرانی در گام نخست

هنگ کنگ ۰ - ۲ ایران؛ استارت یوزها با چپ کردن اتوبوس هنگ کنگی

تیم ملی فوتبال ایران در اولین بازی خود در مقدماتی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا به مصاف تیم ملی هنگ‌ کنگ رفت.

به گزارش ۱۴بازیکن، تیم ملی فوتبال کشورمان در نخستین دیدار خود در مسیر جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، در دیداری خارج از خانه از ساعت ۱۶:۳۰ به وقت ایران، در هنگ کنگ استادیوم یا همانسو کون پو به مصاف تیم ملی هنگ‌ کنگ رفت.

ترکیب ایران:

علیرضا بیرانوند، احسان حاج صفی، میلاد محمدی، امید ابراهیمی (71- علی کریمی)، کریم انصاری فرد، محمد حسین کنعانی زادگان، مهدی ترابی (60- وحید امیری)، علیرضا جهانبخش (87- اشکان دژاگه)، سید مجید حسینی، سردار آزمون و رامین رضاییان/ سرمربی: مارک ویلموتس

ترکیب هنگ کنگ:

یاپ هونگ فای، تسوی وانگ کیت، دانیل کانسلا، هلیو گونسالوس، هوانگ یانگ، جیمز استفان (73- آلکس آکانده)، روبرتو اورلاندو، تان چون لوک، لاو چون (71- وای کیونگ چون)، تونگ کین مان (63- چنگ سیو کوان) و اندی راسل/ سرمربی: میکسو پاتلاینن

تیم داوری:

داور: یاماماتو یودای/ کمک‌ ها: کاراکامای ساتوشی و هیراما ریو/ داور چهارم: شوکری سوهایزی از مالزی/ ناظر داوری: ویکواما تونگا نیما از سری‌لانکا/ نماینده AFC: پارک سونگ کیون از کره جنوبی

کارت زرد:

تونگ کین مان (39)، لاو چون (69)، روبرتو اورلاندو(۸۳) و دانیل کانسلا (۸۵) از هنگ کنگ

 

بازی رأس ساعت ۱۶:۳۰ با سوت داور ژاپنی آغاز شد.

در دقیقه ۱۱ مسابقه، ارسال جهانبخش با ضربه سر آزمون همراه شد که این ضربه را فای به سختی برگشت داد و در ادامه نیز ضربه ترابی سودی برای تیم ملی نداشت.

دفع ناقص ارسال رضائیان از سوی یاپ هونگ فای در دقیقه ۲۳ با ضربه کم دقت میلاد محمدی در محوطه جریمه هنگ کنگ همراه بود که ضربه محمدی به انصاری فرد برخورد کرد و این توپ به سردار آزمون رسید تا او با ضربه‌ای دقیق گل اول ایران را به ثمر برساند.

سردار آزمون با این گل به رکورد ۲۹ گل در چهل و ششمین بازی ملی اش رسید.

مهاجم تیم زنیت سن پترزبورگ، پس از به ثمر رساندن گل ژست جالبی مانند شادی گل های کیلیان امباپه، مهاجم تیم ملی فرانسه را به نمایش گذاشت.

در دقیقه ۳۶، ارسال آزمون در محوطه جریمه به انصاری‌ فرد رسید و این بازیکن با یک ضربه آکروباتیک دروازه هنگ کنگ را هدف قرار داد که این ضربه با برخورد به تیرک افقی دروازه هنگ کنگ راهی اوت شد.

در ادامه تلاش های دو تیم بی ثمر بود تا بازی با همان تک گل آزمون در نیمه اول به پایان برسد.

ایران نیمه دوم را طوفانی آغاز کرد و در دقیقه ۵۴، حرکت علیرضا جهانبخش از راست با پاس عرضی وی همراه شد که این پاس در محوطه جریمه به کریم انصاری‌فرد رسید و وی با یک ضربه سرضرب و دقیق دروازه هنگ کنگ را برای بار دوم باز کرد.

این گل کریم سبب شد او هم به آمار ۷۹ بازی و ۲۰ گل ملی برسد.

در ادامه بازی تیم ملی ایران بیشتر به حفظ توپ پرداخت تا بازی با همان دو گل به پایان برسد.

با این پیروزی، ایران با ۳ امتیاز از ۱ بازی پشت سر بحرین با ۴ امتیاز از ۲ بازی در رده دوم گروه C جای گرفت.

 

نویسنده: سپهر ملک زاده