20 شهریور 98 ، 08:24
سبقت انصاری فرد از سرخابی‌ ها

سبقت انصاری فرد از سرخابی‌ ها

کریم انصاری فرد با گلزنی مقابل هنگ کنگ به جایگاه خوبی بین برترین گلزنان تاریخ تیم ملی فوتبال ایران رسید‌.

به گزارش ۱۴بازیکن و به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، تیم ملی فوتبال ایران، روز گذشته (سه شنبه)، نخستین بازی اش در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را مقابل هنگ کنگ انجام داد و در نهایت با گل‌های سردار آزمون و کریم انصاری فرد ۲ بر صفر تیم میکسو پاتلاینن را شکست داد.

با این برد مارک ویلموتس بلژیکی در نخستین بازی رسمی اش با تیم ملی ایران به اولین برد خود دست یافت تا آمار خود در این تیم را به ۳ بازی، ۲ برد و یک مساوی برساند. البته در صورت احتساب بازی تیم‌های ملی بزرگسالان و امید آمار سرمربی بلژیکی به ۴ بازی، ۲ برد و ۲ مساوی افزایش خواهد یافت.

۲ مهاجم لژیونر تیم ملی که عضو تیم‌های زنیت سن پترزبورگ روسیه و السیلیه قطر هستند دروازه یاپ هانگ فای را برابر هنگ کنگ باز کردند.

آزمون با این گل به رکورد ۲۹ گل در ۴۶ بازی ملی رسید و انصاری فرد هم بیستمین گلش در هفتاد و نهمین بازی ملی خود را به ثبت رساند.

سردار همچنان در رده پنجم برترین گلزن‌های تاریخ فوتبال ایران قرار دارد، اما کریم با گلزنی برابر هنگ کنگ از ۲ مهاجم فقید فوتبال ایران یعنی همایون بهزادی و غلامحسین مظلومی سبقت گرفت و به تنهایی در رده ششم این فهرست ایستاد.

 

علی دایی (۱۰۹ گل) کریم باقری (۵۰ گل) جواد نکونام (۳۹ گل) و علی کریمی (۳۸ گل) چهار بازیکنی هستند که پیش از آزمون در صدر جدول برترین گلزنان تیم ملی قرار گرفته اند.

 

نویسنده: سپهر ملک زاده