30 شهریور 98 ، 22:23
یوونتوس 2-1 هلاس ورونا؛ برد سخت یوونتوس در خانه

برد خانگی یوونتوس

یوونتوس 2-1 هلاس ورونا؛ برد سخت یوونتوس در خانه

یوونتوس در شب درخشش بوفون و با کمک گرفتن از تیرک دروازه توانست با نتیجه 2-1 از سد هلاس ورونا بگذرد.

به گزارش بازیکن، دو تیم یوونتوس و هلاس ورونا ساعت ۲۰:۳۰ امشب در ورزشگاه آلیانز استادیوم با ترکیب زیر به مصاف هم رفتند. 
یوونتوس: جیانلوئیجی بوفون، دنیلو، لئوناردو بونوچی، مریح دمیرال، الکس ساندرو، آرون رمزی، رودریگو بنتانکور، بلیز ماتویدی، خوان کوادرادو، پائولو دیبالا و کریستیانو رونالدو
هلاس ورونا: مارکو سیلوستری، امیر رحمانی، ماراش کومبولو، کورای گونتر، مارکو گاریته فارونی، سوفیان آمرابات، میگوئل ولوسو، دارکو لازوویچ، ماتیا زاکاگنی، والیرو وره، ساموئل دی کارماین
 

بازی طبق آنچه که انتظار میرفت با حملات یوونتوس آغاز شد اما به مرور زمان هلاس ورونا هم هجومی ظاهر شد.
 در دقیقه ۲۰ بازی مریح دمیرال مدافع یوونتوس با خطا در محوطه جریمه یک پنالتی به تیم حریف هدیه داد و  دی کارمیان پشت توپ ایستاد. مهاجم هلاس ورونا توپ را به تیر دروازه کوبید، ریباند این توپ نیز به تیرک دروازه یوونتوس برخورد کرد و در آخر پس از کش و قوس های فراوان میگوئل ولوسو توپ را وارد دروازه بوفون کرد.
 


یوونتوس پس از دریافت گل هجومی تر از قبل بازی کرد و توانست در دقیقه 32 گل تساوی را به ثمر برساند. آرون رمزی روی پاس رونالدو از پشت محوطه جریمه توپ را به سمت دروازه هلاس‌ورونا شلیک کرد و با برخورد به مدافع این تیم وارد دروازه شد.
 


نیمه اول با تساوی ۱-۱ با گل های ولوسو و رمزی به پایان رسید.
نیمه دوم نیز با موج حملات یوونتوس آغاز شد، کوادرادو با یک استارت سریع به درون محوطه جریمه ورونا نفوذ کرد و مدافعان این تیم او را با تکل از پشت متوقف کردند. رونالدو برای زدن ضربه پنالتی پشت توپ ایستاد و در دقیقه 49 به راحتی توپ را وارد دروازه ورونا کرد.
 


مائوریتیسو ساری سرمربی یوونتوس برای تقویت خط میانی خود تصمیم گرفت در دقایق 51 و 59، بنتانکور و رمزی را از زمین خارج کند و پیانیچ و خدیرا را بجای آنها به زمین فرستاد. پائولو دیبالا نیز که به عنوان مهاجم نوک در این بازی حضور داشت عملکرد مورد نظر ساری را به نمایش نگذاشت و در دقیقه 72 با تشویق هوادارن از زمین خارج شد و جای خود را به گونزالو هیگواین داد.
در اواخر بازی گونزالو هیگواین از ناحیه صورت خونریزی داشت و چند دقیقه در خارج از زمین حضور داشت اما به زمین بازگشت.
ورونا در دقایق اخر باز هم روی دروازه یوونتوس فشار آورد اما اینبار تیرک دروازه مانع گلزنی آنها شد و بازی با نتیجه 2-1 به سود یوونتوس به پایان رسید.
قابل ذکر است که ماراش کومبالا مدافع هلاس ورونا در دقیقه 94 با خطا بر روی ماتویدی کارت زرد دوم خود را دریافت کرد و اخراج شد.

نویسنده: امیرحسین غدیری