23 خرداد 98 ، 16:55
کنعانی‌زادگان:سون در رختکن بمن گفت دفاع محکمی هستی

کنعانی‌زادگان:سون در رختکن بمن گفت دفاع محکمی هستی

محمدحسین کنعانی‌زادگان، در پایان بازی مقابل کره‌جنوبی به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

به گزارش ۱۴ بازیکن و به نفل از خبرگزاری تابناک، این مدافع ملی پوش با مصدومیت مجید حسینی به ترکیب اصلی ویلموتس راه یافت و بازی نسبتا خوبی هم در سئول داشت.او روز 

گذشته در مصاحبه ای با تابناک به سوالهای خبرنگار تابناک اینگونه پاسخ داد:

فکر می‌کردی بهترین بازیکن زمین انتخاب شوی؟
من هر زمانی که به تیم ملی دعوت شدم با دل و جان بازی کردم. پوشیدن پیراهن تیم ملی برایم افتخار است و کسب این عنوان را هم مدیون تلاش همه بازیکنان و کادر فنی هستم.
گفتی ویلموتس افکار تهاجمی را به تیم تزریق کرده؟ ظرف همین مدت کوتاه؟
بله، ویلموتس مربی بزرگی است که می‌تواند خیلی به تیم ملی ما کمک کند. او روش کار تیم ملی و تفکر حاکم بر تیم را تغییر داد.

پیراهنت را با سون عوض کردی!
در پایان بازی من به سون خسته نباشید گفتم. او هم به من گفت: دفاع محکمی هستی و لباس‌هایمان را با یکدیگر عوض کردیم.
به زبان انگلیسی تسلط داری؟
بالاخره دست و پا شکسته انگلیسی را بلدم و این‌قدر می‌توانم صحبت کنم که به بازیکن حریف خسته نباشید بگویم و از بازی اش در لیگ انگلیس تعریف و تمجید کنم!
بازی کنار پورعلی‌گنجی چطور است؟
من در جام ملت‌ها کنار مرتضی پورعلی‌گنجی بازی کردم. مرتضی بازیکن خوب و بزرگی است و من هم خوشحالم کنار او بازی کردم. البته بازی در تیم ملی افتخار است و فرقی نمی‌کند چه بازیکنی ملی بازی کند.
فکر می‌کنی با توجه به اختلاف شیوه ویلموتس و کی‌روش، مربی بلژیکی موفق‌تر از مربی پرتغالی باشد؟
هر مربی تفکر خاص خودش را دارد و بازیکن هم وظیفه دارد آن را راجرا کند. آقای کی‌روش به سبک‌های دفاعی اعتقاد بیشتری داشتند، اما آقای ویلموتس روش تهاجمی را می‌پسندند. ما به سبک‌ها و روش مربیان احترام می‌گذاریم و قرار نیست هر مربی مانند مربی دیگر باشد. ما کارمان را انجام می‌دهیم و دیگر نتیجه گرفتن هر مربی را نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم.
در تیم ملی دیر به چشم آمدی!
من از سن ۱۷ سالگی در تیم پرسپولیس بازی کردم و از ۲۱ سالگی هم به اردوی تیم ملی دعوت شدم، اما به خاطر مصدومیت مدتی را دور بودم و حالا دوباره به تیم ملی برگشتم. در حال حاضر هم ۲۴ سال سن دارم و جا برای پیشرفت هنوز هست.
فصل آینده کجا می‌روی؟
در چند مدت گذشته همه فکرم معطوف تیم ملی بود. قصد دارم یک هفته تا ۱۰ روز استراحت کنم و بعد از آن ان‌شاءا… به کمک مدیر برنامه‌هایم بهترین انتخاب ممکن را انجام دهم.

نویسنده:سپهر ملک زاده