فوتبال فانتزی Marco  M. Reus

Marco Reus

ملیت: آلمانی آلمانی
پست بازی: هافبک
پا: راست
تاریخ تولد: 31 May 1989
سن: 31
قد: 180
باشگاه فعلی: دورتموند دورتموند
تیم ملی: آلمان آلمان
سه شنبه، 15 بهمن 1398
3 - 2
شنبه، 12 بهمن 1398
x1
5 - 0
جمعه، 4 بهمن 1398
x1
5 - 1
شنبه، 28 دی 1398
3 - 5
سه شنبه، 26 آذر 1398
3 - 3
شنبه، 23 آذر 1398
x1
0 - 4
سه شنبه، 19 آذر 1398
2 - 1

افتخارات

جام حذفی آلمان جام حذفی آلمان 1 قهرمانی
2016/2017
سوپر جام آلمان سوپر جام آلمان 3 قهرمانی
2013/2014 | 2014/2015 | 2019/2020

ترکیب دورتموند

دروازه بانان سن ملیت
1. M. Hitz M. Hitz 32 سوئیسی
2. R. Bürki R. Bürki 29 سوئیسی
مدافعین سن ملیت
3. A. Hakimi A. Hakimi 21 مراکشی
4. Akanji Akanji 24 سوئیسی
5. Balerdi Balerdi 21 آرژانتینی
6. D. Zagadou D. Zagadou 20 فرانسوی
7. Ł. Piszczek Ł. Piszczek 34 لهستانی
8. M. Hummels M. Hummels 31 آلمانی
9. M. Schmelzer M. Schmelzer 32 آلمانی
10. N. Schulz N. Schulz 27 آلمانی
هافبک ها سن ملیت
11. E. Can E. Can 26 آلمانی
12. G. Reyna G. Reyna 17 آمریکائی
13. J. Brandt J. Brandt 24 آلمانی
14. M. Dahoud M. Dahoud 24 آلمانی
15. M. Götze M. Götze 27 آلمانی
16. M. Reus M. Reus 31 آلمانی
17. Raphaël Guerreiro Raphaël Guerreiro 26 پرتغالی
18. Sancho Sancho 20 انگلیسی
19. T. Delaney T. Delaney 28 دانمارکی
20. T. Hazard T. Hazard 27 بلژیکی
21. Witsel Witsel 31 بلژیکی
مهاجمین سن ملیت
22. E. Håland E. Håland 19 نروژی
انتخاب فصل:
انتخاب لیگ:
قیمت: 8میلیون
کل امتیاز: 162
گل زده: 14
پاس گل: 8
کلین شیت: 15
گل خورده: 32
کارت زرد: 2
کارت قرمز: 0
فیکس: 29
ذخیره: 2

 

 

 

مارکو در تاریخ ۳۱ می‌‌ سال ۱۹۸۹ در شهر دورتموند در منطقه “کورنِ ” که یک منطقه معمولی در این شهر می‌باشد بدنیا آمد و بزرگ شد. وی دو خواهردارد که از او بزرگتر میباشند. مارکو از سنّ چهار سالگی شروع به فوتبال کرد. مارکو میگوید که الگوی او در فوتبال توماس روسیچکی بازیکن سابق باشگاه بورسیا دورتموند بود.
رویس در سنِ شش سالگی به باشگاه بورسیا دورتموند پیوست و تا سنِ شانزده سالگی در این باشگاه بازی میکرد. سپس به تیم نوجوانان باشگاه “روت وایس آلن” ملحق شد که در آن باشگاه در تیم زیر ۱۷ و زیر ۱۹ سال بازی میکرد. از آنجا در سنّ ۱۷ سالگی به تیم دوم “روت وایس آلن” ملحق شد و در آنجا بود که به عنوان یک پدیده به تیم اول این باشگاه در دسته سوم بوندسلیگا راه پیدا کرد که در همان سال با این تیم به بوندسلیگا دو راه پیدا کرد. در فصل ۲۰۰۸/۰۹ با سنّ ۱۹ سال در این تیم بازیکن ثابت شد و با او قرارداد حرفه ای‌ بستند……

شروع فوتبال
او به عنوان یک پسر بچه به آنها پیوست. مربی سابق او، آندره شورمان، یادآور می شود که رویس تقریبا در هر لحظه، توپ را دربرابر پاهایش داشت.
“او همیشه دوست داشت بازی کند، یا اینجا در تمرین و یا در خانه.او همیشه توپ را در اختیار داشت، بیشتر از هر بازیکن دیگری در آن تیم توپ را به حرکت در میاورد”
اوایل شروع
در سن ۴ سالگی در اولین باشگاه خود حضور پیداکرد، مارکو به سرعت فوتبالیست شد و او تنها با یک توپ دیده می شد، یا شیء شبیه به شکل توپ، در جلوی پای او قرارداشت. “در منزل من نارنگی ها و سیب ها را به عنوان وسیله بازی هایم قرار میدادم، به طوری که پدر و مادرم به من کمک کردند تا به یک تیم بپیوندم. ” رویس در سال ۱۹۹۶ به اکادمی جوانان دورتموند پیوست.اما به او گفته شد که بدنش ضعیف است و پیشرفت اورا کم خواهد کرد. و او به Rot-Weiß Ahlen نقل مکان کرد تا فوتبال را بصورت منظم بازی کند.او درمورد این انتقال گفت ” برای من بسیار رنج آور است که آنها را ترک کنم.” او در سال ۲۰۱۳ به گاردین گفت : “هنگامی که شما کل زندگی خود را در یک باشگاه می گذرانید، شما میخواهید گام بعدی را با آنها بردارید به ویژه هنگامی که شما از این تیم طرفداری هم می کنید. “

سال های گلادباخ
او در تابستان سال ۲۰۰۹ توسط بورسیا مونشن گلادباخ به خدمت گرفته شد تا آینده این باشگاه را شکل بدهد. سپس در سال ۲۰۱۱/۱۲ برای آنها ۱۸ گل به ثمر رساند تا رده چهارم تیم را حفظ کند.و به مسابقات باشگاهی اروپا راه پیدا کنند. اولین گل‌ خود را در بوندس لیگا در بازی با ماینتس در تاریخ ۲۸ آگوست ۲۰۰۹ به ثمر رساند، که ۵۴ متر تنهائی با توپ به سمت دروازه دوید و گل‌ زد. در آن فصل فقط در یک بازی شرکت نداشت. در فصل بعد با ۱۰ گل‌ بهترین گلزن باشگاه گلادباخ شناخته شد. در زمستان فصل ۲۰۱۱/۱۲ با باشگاه بورسیا دورتموند به توافق رسید و باشگاه گلادباخ در ژانویه سال ۲۰۱۲ اعلام کرد که رویس در تابستان با مبلغ ۱۷ میلیون یورو به دورتموند می‌پیوندد. وی با باشگاه بورسیا دورتموند تا سال ۲۰۱۷ قرارداد بست و دوران باشکوه فوتبال او در فصل ۲۰۱۲/۱۳ با رسیدن به فینال لیگ قهرمانان شروع شد. اولین گل‌ خود در چمپیونز لیگ را نیز در بازی گروهی با منچستر سیتی زد.

تورنومنت های بین المللی
در سنِ نوجوانی در سال ۲۰۰۹ برای تیم ملی‌ زیر ۲۱ ساله های آلمان شروع به بازی کرد. بعد از آن چهار بار از طرف یواخیم لوو به تیم ملی‌ آلمان دعوت شد که هر چهار بار بدلیل مصدومیت نتوانست در اردو شرکت کند تا اینکه در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۱ در بازیهای تدارکاتی اروپا در بازی با ترکیه اولین بازی خود را انجام داد و از آن زمان بود که به تیم ملی‌ آلمان راه پیدا کرد.
رویس بازی های حرفه ای بین المللی خود را به خوبی در یورو ۲۰۱۲ با گلزنی و عملکرد مناسب آغاز کرد. در نیم فصل دوم ۲۰۱۳/۱۴ او هشت گل در لیگ را به ثمر رساند و ۵ پاس گل را داد. اما رویای او برای بازی در جام جهانی ۲۰۱۴ به علت آسیب مچ پا در برابر ارمنستان نابود شده بود. قهرمانی آلمان در جام جهانی بدون او بود. بازهم همین اتفاق قبل از یورو ۲۰۱۶ برای او پیش آمد بنابراین رویس یکی دیگر از مسابقات بین المللی خود را ازدست داد.
حمایت ماریو گوتزه
در حالی که مارکو در مراسم جام جهانی برای اهدا جام حضور نداشت، بهترین دوستش ماریو گوتزه در بازی برابر آرژانتین در فینال جام جهانی که رویای هر جوان طرفدار فوتبال است گلزنی کرد . او بعد از پیروزی پیراهن مارکو را که نام او در پشت آن نقش بسته در طول مراسم در تمام طول زمین در دست داشت و به دوربین های تلویزیونی و دوربین های عکاسی خبرنگاران پیراهن و نام مارکو را نشان میداد
رویای بی وی بی
مارکو رویس بهترین زوج و همبازی شناخته شده اش پیر امریک آوبامیانگ مهاجم بورسیا دورتموند بود. این زوج در زمین و در خارج از آن در کنارهم بودند.
 ستارگان فیفا۱۷
رویس یک ستاره جهانی است، او طرفدارانی را همراه خود دارد که نه تنها در بورسیا دورتموند بلکه در تمام امور طرفدار او هستند. اما شغل حرفه ای او فوتبال است، سطح محبوبیت او دراین زمینه در سال ۲۰۱۶ ثابت شد، زمانی که در یک رای گیری عمومی علیه بازیکن رئال مادرید خامس رودریگز، ادن هازارد از چلسی و آنتونی مارسیال از منچستر یونایتد، ستاره آلمانی برنده این رای گیری شد و عکس او در کاوری از سری بازی های فیفا ۱۷ قرارگرفت.
یک مرد خیرخواه
ستاره دورتموند کسی است که همیشه به کسانی که کمتر درآمد دارند و سطح زندگی رفاهی پایین تری دارند کمک می دهد. او چند سال است که این کار را انجام میدهد. ویا با بازدید منظم از کودکان بیمار در بیمارستان های شهر دورتموند به عنوان بخشی از برنامه “ELTERN TREFF” (“ملاقات با والدین به منظور کمک مالی و یا روحیه دادن به آنها “). مارکو رویس از کودکان مبتلا به لوسمی و تومورها نیز حمایت می کند و همچنین بخشی از سود خود را از خط تولید لباس های خود موسوم به “MRXI” به خیریه اهدا می کند.
اعجاز تلویزیون و فیلم!
اغلب شبکه های تلویزیون به طرفداران فوتبال رمز و راز می دهند( وعده میدهند )که دقیقا ستارگان مورد علاقه آنها را در طول زمان آزاد (وقت آزاد آنها) را می‌توانند در تلویزیون بینند.
برای مارکو، مواردی وجود دارد، که برای بازی در کنار دنزل واشنگتن ( در یک صحنه کوتاه حضور دارد) و یا حضور در فیلم game of thrones که با لباس این فیلم نیز دیده شد. رویس در وب سایت خود اذعان می کند: “من در مجموعه ای از سریال هستم.”

 افتخارات
نایب قهرمان در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۳
نایب قهرمان در بوندس لیگا در سال ۲۰۱۳
قهرمان سوپر کاپ آلمان در تابستان سال ۲۰۱۳
قهرمان سوپر کاپ آلمان در تابستان سال ۲۰۱۴
در فصل های ۲۰۱۱/۱۲ و۲۰۱۳/۱۴ نیز به عنوان بهترین بازیکن بوندسلیگا شناخته شد.

و در فصل ۲۰۱۶/۱۷ قهرمان جام حذفی شد.

به قلم سلمان قشنگ

 

منبع :

1-ویکی پدیا

2-سایت رسمی باشگاه دورتموند

3-ترنسفر مارکت